Pobjede Lovćena, Teoda i Sutjeske
04.12.2021

Košarkaši Lovćena 1947, Teoda i Sutjeske ostvarili su pobjede u večerašnjim mečevima I A MCKL.

Cetinjani su pobijedili Jedinstvo 81:75 i tako stigli Podgoricu na drugom mjestu sa skorom 4-2.

Meč na Cetinju bio je vrlo neizvjestan pošto nijedna od ekipa nije imala prednost veću od sedam poena (31:24 za Lovćen u 15. minutu).

U neizvjesnoj završnici domaći su se bolje snašli i upisali su važan trijumf.

Alen Hadžibegović je blistao pošto je meč završio sa 20 poena i 10 skokova. 16 poena dodao je Marko Perović, a 12 Vuk Bojanić.

Kod Jedinstva 28 poena Nenada Vukovića, po 10 su dodali Elvis Čekić i Marko Mijović.

Sutjeska je sa lakoćom slavila u meču sa Milenijumom 85:62.

Nikšićani su do skora 3:2 stigli zahvaljujući sjajnoj trećoj četvrtini.

Tim iz Podgorice je parirao 20 minuta, bio na minus 4, ali je Sutjeska dobila treći period 24:7.

Vladimir Tomašević je dominirao sa 29 poena uz po pet skokova i asistencija, 10 poena dodao je Radosav Spasojević.

Na drugoj strani 20 poena Pavla Titića, 14 Nemanje Gavranića.

Najuzudljiviji meč dana odigrali su Danilovgrad i Teodo, a gosti su slavili 74:73.

Danilovgrađani su imali i 14 poena prednosti u prvom poluvremenu, 34:20, međutim nijesu mogli do trijumfa, iako su vodili 32 minuta.

Teodo je u posljednjoj četvrtini preokrenuo, poveo na dva minuta prije kraja 71:66, ali su domaći odgovorili sa pet vezanih poena i poravnali.

Uslijedio je koš Miloša Kostića, uzvratio je Filip Gardašević sa penala, da bi Kostić pogodio jedno bacanje ispostavilo se dovoljno za pobjedu, nakon što Danilovgrad nije iskoristio posljednji napad.

Zdravko Bošković je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, 13 je dodao Miloš Krivokapić, 12 uz 13 skokova Bogdan Cebalović.

Na drugoj strani 24 poena Nikole Tončića, po 11 su ubacili Marko Popović i Petar Dragović koji je imao deset skokova.

Tabela: SC Derbi 6-0, Lovćen 1947 4-2, Podgorica 4-2, Teodo 3-3, Sutjeska 3-2 (-1), Jedinstvo 1950 2-4, Primorje 1945 2-3 (-1), Danilovgrad 1-5, Milenijum 1-5, Ibar 2-2 (-2).