Košarkaši Budućnosti Voli u posljednjoj četvrtini od -15 do pobjede
12.01.2022

Košarkaši Budućnosti Voli sačuvali su prvo mjesto u B grupi Evrokupa i poslije devetog kola.

Podgoričani su u Morači slavili protiv Burse 83:82 pa sada imaju 7 pobjeda i 2 poraza.

Gosti su vodili veći dio meča, međutim kada je trebalo "plavi" su odigrali najbolje i napravili su senzacionalan preokret.

Već u prvoj četvrtini bilo je 17:27, tokom meča Bursa je imala i 16 poena viška.

Na startu posljednjeg perioda bilo je 15 razlike, a onda savršena četvrtina našeg sastava.

Bursa je u tri četvrtine dala 14 trojki u posljednjoj nijednu. Budućnost je napravila preokret i to bez Džastina Kobsa koji je isključen zbog dvije tehničke greške.

Micov je probudio ekipu, Popović vezao pet poena za 80:80, na kraju Sili koš uz dodatno bacanje za konačan rezultat. Rid je potvrdio pobjedu rampom Frimenu.

Rid je meč završio sa 18 poena i 12 skokova, Micov je ubacio 20, Di Džej Sili je dao 14.