Košarkaši Budućnosti Voli 15. put osvojili Kup Crne Gore
17.02.2022

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Mornar Barsko zlato 89:77 u finalu Kupa Crne Gore.

Podgoričani su u Bemax areni osigurali 15. trofej u Kupu, a Mornar je izgubio i sedmo finale.

Predsjednik KSCG Nikola Peković uručio je pehar kapitenu Budućnosti Voli Suadu Šehoviću

Izuzetno dobar početak meča imali su Barani. Vrlo raspoloženi bili su Živanović, Mozli i Sead Šehović, pa su u prvom poluvremenu gosti konstantno imali prednost.

13 poena bila je maksimalna razlika u prvoj četvrtini, 44:37 imao je Mornar na poluvremenu.

Ipak Aleksandar Džikić je imao više igrača u rotaciji, a na drugoj strani dosta košarkaša trenera Mihaila Pavićevića ušlo je u probleme sa faulovima, što se odrazilo na igru u nastavku.

Budućnost Voli je sredinom treće četvrtine serijom 11:0 stigla do 56:48 čime su preuzeli kontrolu nad duelom.

Mornar je prijetio u nekoliko navrata da bi mogao da se vrati u meč, ali posljednja šansa prokockana je na manje od četiri minuta prije kraja, kada nije realizovan napad da se razlika smanji na jednocifrenu.

Kendrik Peri je sa 19 poena bio najefikasniji u Budućnosti, imao je i osam asistencija i šest skokova. Marko Jagodić Kuridža je upisao 14, po 13 Vili Rid i Petar Popović.

U Mornaru Balša Živanović najefikasniji sa 20 koševa, po 17 su upisali Vilijam Mozli i Sead Šehović.