Budućnost Voli 14. put šampion Crne Gore
08.06.2022

Košarkaši Budućnosti Voli 14. put su šampioni Crne Gore.

Podgoričani su u petom meču finala plej ofa pobijedili Mornar Barsko zlato u Morači 90:82.

Odlična je bila i majstorica, kao i čitava serija, tako da je odluka o pobjedniku pala u samom finišu.

Prva četvrtina meča odluke protekla je u potpunom egalu. Nijedna od ekipa nije se odlijepila na preko četiri poena prednosti.

U drugom periodu uspio je podgorički tim da napravi veću razliku.

13 poena bila je maksimalna razlika, a na duži odmor domaći su otišli sa plus 10.

Mornar je već tokom treće četvrtine prišao na dva posjeda zaostatka, ali je domaći sastav taj napad odbio i otišao na plus 9.

U posljednjem periodu Marko Jeremić je ispogađao neke teške šuteve, tako da su gosti prišli i na samo poen zaostatka.

Odgovirili su Zoran Nikolić, Petar Popović i Kendrik Peri i riješili meč.

Peri je bio najefikasniji sa 27 poena, šest asistencija i pet skokova, dok je dvociren bio i Filip Barović sa 11 koševa.

Sa druge strane odlična partija Seada Šehovića sa 23 poena, osam uhvaćenih lopti i pet asistencija.