Kraj prve faze kvalifikacija sa stilom, savladan i Portugal
04.07.2022

Crna Gora je u velikom stilu završila prvu fazu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, dvije pobjede ostvarene su u ovom prozoru.

Ekipa Boška Radovića savladala je Portugal u gostima 77:62.

Tako će naš sastav u drugu fazu prenijeti deset bodova i biće na trećem mjestu iza Francuske i Litvanije koje imaju po pobjedu više.

Po pobjedu manje prenose Češka, Bosna i Hercegovina i Mađarska.

Tri selekcije iz te grupe idu na Svjetski šampionat.

Portugalci su još jednom pokazali da mogu biti vrlo neugodan rival, a naši momci dok su imali snage da su kvalitetom daleko iznad rivala.

Odlično smo otvorili meč, poveli 16:5, ali su domaći odgovorili i prišli na poen zaostatka.

Tokom druge četvrtine fenomenalno izdanje naših u odbrani. Prilaz košu smo potpuno zatvorili, a pomoglo je i sjajno izdanje u defanzivi Alekse Ilića koji je sakupio ukupno četiri blokade.

Crna Gora je imala i 18 poena prednost 37:19.

U trećoj četvrtini domaći su prišli na minus 8, ali smo u posljednji period otišli sa ogromnih plus 15.

Uslijedio je pad, uslovljen prvenstveno umorom. Promašaji i greške u napadu odrazili su se i na rezultat. Šest minuta bez poena i Portugal je prišao na 66:59.

Nemanja Radović je odgovorio sa penala, nakon toga opet sjajan period za ubjedljiv trijumf.

Ilić je meč završio sa 14 poena i devet skokova, Nikola Ivanović i Petar Popović su upisali po 13, a Zoran Nikolić i Radović po 11 koševa.