Zvezda izjednačila protiv umorne Budućnosti
10.04.2018

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su Budućnost Voli 69:59 u drugom meču finalne serije plej ofa ABA lige, pa je rezultat u seriji 1:1.

Još jedan tvrd i napet meč Zvezda je dobila na krilima Alena Omića. Centar crveno-bijelih pronalazio je način da se dobro postavi u reketu i na pravi način koristi takve situacije. On je postizao poene u ključnim momentima finiša meča, kada je zvezda od rezultata 60:59 serijom 9:0 riješila meča.

"Nijesam zadovoljan pojedinim djelovima u igri. Omić se ne brani kada primi loptu, nego ranije, ukoliko ste brži nemojte da dozvolite da dobije loptu. Za veliki broj ofanzivnih skokova krivi su bekovi, pošto su spoljni igrači Zvezde uhvatili veći broj lopti ispod našeg koša. Iznenadio ih je Dobrić, koji "nikada" ne ide na skok, samo je noćas to radio", kazao je Džikić na pres konferenciji nakon meča.

Zvezda je sa mnogo više energije ušla u drugi meč, a Budućnost je uprkos očajnom šutu držala egal sve do 18. minuta. Tada je Zvezda trojkom Ročestija stigla do 29:19. To je donijelo najbolje momente u igri plavo-bijelog tima.

Nakon te trojke kreće fenomenalna serija našeg sastava, Gordić je odmah odgovorio tricom i pokrenuo seriju od 20:2, kojom je gost na krilima Nikole Ivanovića stigao do prednosti od 39:31.

Zvezda je malo po malo topila prednost i u 34. minutu preokrenula na 55:52. Posljednji put priključak je imala na tri ipo minuta prije kraja pri rezultatu 60:59. Do kraja međutim Podgoričani su ostali bez poena, a crveno-bijeli su sa slobodnih bacanja potvrdili pobjedu.

Alen Omić je sa 15 poena i 10 skokova bio heroj pobjede, kod Budućnosti Gordić daleko najbolji sa 22 poena, 10 je ubacio Dolman, devet Ivanović.

Plavo-bijeli su ubacili samo četiri trojke iz 24 pokušaja, imali su svega devet asistencija i dozvolili su 12 ofanzivnih skokova.

Finalna serija se nastavlja u petak, Morača će domaćin, a treći meč počeće u 20 sati. Četvrti duel je u subotu od 21 sat.