Zvezda pala u Morači, Budućnost na korak do titule!
13.04.2018

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Crvenu Zvezdu 78:77 u trećoj utakmici finala ABA lige i stigli su na korak od titule prvaka regiona!

Drama sa srećnim krajem za Budućnost. U fenomenalnoj atmosferi plavo-bijeli su stigli do trijumfa, a gost je imao dva pokušaja za pobjedu, prvo je promašio Feldin za tri, a onda i Lesor nakon skoka u napadu.

"Nijesam uopšte zadovoljan, apsolutno nijesam zadovoljan. Feldin je promašio otvoren šut, Lesor nije bio zagrađen i onda se radujemo kao da smo to uradili. Tako da se uzme trofej ne može. Napravimo plus i oni se vrate odmah iz naših gluposti. Predobri su da to ne kazne. Parirali smo u skoku, to je u redu, ostalo nije. Selekcija šuta, selekcija onoga koga napadamo, zaštita reketa od pik end rola sve je loše. Sjutra to mora mnogo bolje", kazao je na pres konferenciji Aleksandar Džikić.

Dva potpuno različita poluvremena u Morači. Prvo u kom su oba tima šutirala fenomenalno i drugo čvrsto, jako, igra na mali broj poena.

Crveno-bijeli su se bolje snašli u šuterskom obračunu, pa su vodili tokom prvog dijela meča. Istina Budućnost je u prvoj četvrtini odlično parirala , imala je u četvrtom minutu 14:8, ali je onda Feldin dao pet vezanih poena i vratio je egal. Domaći su se opet odlijepili na 24:18, međutim nakon deset minuta samo 24:23.

Zvezda je u drugoj četvrtini odigrala najbolje u finalu. Feldin je pogađao bukvalno sve, Omić bio nezaustavljiv, pa je Budućnost uradila sjajan posao da ostane blizu. Sjajni bek je u prvom dijelu dao 14 poena, pogodio četiri trojke i imao je samo jedan promašaj. Beograđani su promašili samo dva šuta za dva poena, ali Budućnost je na sve odgovarala dobro i poslije 20 minuta bilo je 42:47.

Treća četvrtina je donijela veliku borbu, Zvezda se u 28. minutu odlijepila na 59:64, ali je Budućnost serijom 9:0 preokrenula i stigla do 68:64 na kraju treće četvrtine.

Imali su i plus šest naši tokom posljednje četvrtine, ali crveno-bijeli tim uzvratio i poravnao na 73:73. Presudio je, ispostavilo se, Gordić koji je pogodio jedno od dva bacanja na minut ipo prije kraja. Nijedan ni drugi tim nije bio precizan u završnici, pa su plavo-bijeli stigli na korak od titule šampiona regiona.

"Fenomenalna atmosfera, čestitam navijačima što su nosili svoj tim. Nije atmosfera presudila. Uradićemo sve da dobijemo utakmicu i dođemo do petog meča. Pokazali smo mnogo puta ove sezone da možemo to da uradimo.", poručio je trener Beograđana Dušan Alimpijević.

Gordić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 17, Zoran Nikolić ubacio je 12, dok su sa po deset poena meč završili Ivanović, Barović i Gibson.

U beogradskom timu najbolji je bio Feldin sa 19, dok je poen manje dodao Alen Omić.

Četvrti meč igra se u subotu veče od 21 sat u Morači.