Sutjeska dobila derbi u Baru, pobjede za Budućnost i Lovćen
30.04.2018

Košarkaši Sutjeske pobijedili su Mornar 81:79 u derbiju petog kola Erste Super lige. Radovali su se još Budućnost Voli i Lovćen 1947.

Nikšićani su u vrlo neizvjesnom meču slavili u Baru trojkom u posljednjim trenucima meča. Nidam je pogodio bacanja za vođstvo domaćina 79:78, a onda je Đite Sidi pogodio iz ugla za veliko slavlje Sutjeske koja je ovom pobjedom napravila vjerovatno i presudan korak ka polufinalu i plasmanu u 2. ABA ligi.

Sidi je odigrao briljantan meč i završio ga je sa 31 poenom i 24 skoka! 14 poena dodao je Pavlićević.

Kod Mornara 35 poena Nidama, ali je izostala prava pomoć pošto je Ros dodao 13 poena, a niko više nije bio dvocifren.

Sutjeska je druga na tabeli sa četiri pobjede, Mornar ima tri uz dva poraza.

Sve tri pobjede su večeras ostvarili gosti, a Budućnost Voli je ubjedljivo pobijedila u Ulcinju 97-71.

Podgoričani su bili siloviti protiv Ulcinja i sve su riješili za poluvrijeme. Razigrani i raspucani igrači trenera Džikića za 20 minuta dali su čak 57 poena, tako da Ulcinj nije imao nikakvu šansu i kasnio je na poluvremenu 24 poena. Maksimalan višak za goste iznosio je 33 poena, 70:37 bilo je u 24. minutu.

Danilo Nikolić je bio prva napadačka opcija Podgoričana i ubacio je 18 poena, po 11 su dodali Suad i Sead Šehović, 10 Zoran NIkolić.

Kod domaćina 24 poena Šeparda uz osam asistencija, po 13 poena Bošković i Bjeletić, 12 Đoković.

Budućnost je upisala petu pobjedu, Ulcinj peti poraz i praktično je izgubio korak u trci za plasman u polufinale. U sličnoj situaciji je i Teodo nakon četvrtog neuspjeha, protiv Lovćena kod kuće 82:76.

Cetinjani su već u prvih pet minuta meča u Tivtu stvorili 11 poena razlike - 16:5, Teodo je u prvom dijelu i prilazio na samo nekoliko poena zaostatka, međutim u trećoj i početkom posljednje četvrtine gosti su stvorili nedostižnu prednost. Najveći višak imali su kod rezultat 75:58 u 33. minutu.

Lovćen 1947 su do druge pobjede predvodili Aranitović sa 18, Popović sa 17 i Vrbica sa 15 poena uz 10 skokova i šest assitencija. 13 poena ubacio je Albijanić, 10 Knežević.

Na drugoj strani 17 poena Pilčevića, 12 Abramovića, 10 Popovića.