Pobjede favorita, odluka na kraju
12.05.2018

Košarkaši Budućnosti Voli, Sutjeske i Mornara ostvarili su pobjede u devetom kolu Super lige.

Tako su ostavljene za posljednje kolo odluke o tome ko će sa koje pozicije u doigravanje i ko je posljednji putnik za plej of, Lovćen 1947 ili Teodo.

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su lako u gostima Teodo 89:64. Domaći su parirali deset minuta, imali egal i neriješenih 20:20 nakon prve četvrtine, ali su izabranici Aleksandra Džikića, bez Gordića i Popovića, dodali gas i u naredna dva perioda stvorili 25 poena razlike.

Najefikasniji kod pobjednika Ivanović (deset asistencija) i Gibson sa po 17 poena, na drugoj strani Mihailo Sekulović 22 poena.

Tivćanima je na ruku išao rezultat iz Bara gdje je Mornar ubjedljivo pobijedio Lovćen 1947 102:79, pa će timovi iz Tivta i sa Cetinje u međusobnom meču odlučivati o četvrtom mjestu i plasmanu u Drugu ABA ligu.

Lovćen se držao dugo u Topolici i čak vodio na poluvremenu sa šest poena razlike. Ipak tim Mihaila Pavićevića se probudio nakon pauze i treću četvrtinu odigrao savršeno, dobio je 38:14 i riješio pitanje pobjenika.

Domaće su do pobjede vodili Rejli-Ros sa 24 i Nidam sa 21 poenom, za goste 18 poena Alekse Popovića.

Sutjeska nastavlja da igra sjajno, a do sedme pobjede, koliko ima i Mornar, stigli su trijumfom nad ekipom Ulcinja u gostima 90:81.

Dvojac Đite - Pavlićević opet je dominirao kod Nikšićana, a pomoć je stigla i od Lalovića. Đite je imao 16 poena i 13 skokova, Pavlićević i Lalović po 18 poena. Kod domaćina Dragan Bjeletić 16 poena.

Sutjeska u posljednjem kolu dočekuje Mornar i pobjednik će izboriti drugo mjesto i prednost domaćeg parketa u polufinalu plej ofa.