Lovćen u plej ofu, Mornar se revanširao timu Sutjeske za drugo mjesto
15.05.2018

Lovćen 1947 posljednji je izborio plasman u polufinale plej ofa crnogorskog šampionata. Mornar će u doigravanje sa drugog mjesta.

Košarkaši Budućnosti Voli su do devete pobjede u regularnom dijelu sezone stigli  preko Ulcinja - 93:72. Podgričani su osigurali prednost domaćeg parketa u plej ofu, pošto su bili najbolji tim Super lige.

Plavo-bijeli su već u prvom poluvremenu slomili otpor Ulcinjana, pošto je rezultat poslije dvije četvrtine bio 53:33, a Kajl Gibson je u prvih 20 minuta dao 21 poen.

Amerikanac je bio najefikasniji i meč je završio sa 29 poena (indeks 35), Suad Šehović ubacio je 15 jedan manje Aleksa Ilić (11 skokova). Na drugoj strani 14 poena Grifin Rame.

Budućnost Voli će u polufinalu igrati protiv Lovćena 1947. Cetinjani su u meču odluke razbili direktnog rivala za četvrto mjesto, Teodo - 83:72.

Tivćani su inače u posljednjoj četvrtini smanjili zaostatak koji je u jednom momentu iznosio 62:37, + 25. Cetinjani su već u prvoj četvrtini otklonili sve dileme, pošto su izuzetno motivisano ušli u meč sa 32:13 nakon deset minuta pokazali ko će u plej of i II ABA ligu.

Aleksa Popović je blistao pošto je postigao 22 poena, uz deset skokova i sedam asistencija, za ukupan indeks 39. 18 poena dodao je Aranitović, 10 poena uz po pet skokova i asistencija imao je Vrbica.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Milovan Savić sa 18 poena, 16 poena uz 11 skokova i pet asistencija dodao je Miloš Popović.

Derbi u Nikšiću pripao je timu Mornara, koji se tako revanširao Nikšićanima za poraz u prvom međusobnom meču u Super ligi. Barani su slavili protiv Sutjeske u gostima 74:70, pa je i ovaj, kao i prethodni meč dva tima najava neizvjesne polufinalne serije plej ofa.

Meč pun preokreta odigrala su dva tima pošto je Sutjeska sa dvocifrenom prednošću završila prvu četvrtinu, ali je Mornar preokrenuo već do odmora. Na kraju, u dosta neizvjesnoj završnici, bolje su se snašli gosti u čijim redovima se sa 16 poena i 14 skokova (indeks 33) istakao Luković.

15 poena dodao je Nidam, 13 Mugoša, po 11 Rejli Ros i Vranješ.

Kod Sutjeske 29 poena Pavlićevića, 15 uz 12 skokova imao je Sidi Đite.

Prve utakmice polufinala plej ofa igraju se 19. maja, revanši su 21. a eventualne majstorice 23.

Budućnost će biti domaćin Lovćenu u prvom susretu, kao i Mornar timu Sutjeske.