Ubjedljive pobjede Budućnosti i Mornara
19.05.2018

Košarkaši Budućnosti Voli i Mornara u prednosti su nakon prvih mečeva polufinala plej ofa.

Podgoričani su na startu serije pobijedili vrlo ubjedljivo Lovćen 1947 - 93:60.

Prvih pet minuta trajala je kakva takva neizvjesnost pošto je bilo 12:7, a onda su do pauze između dvije četvrtine plavo-bijeli napravili seriju 13:2 i stigli su do ubjedljive prednosti.

Višak se do odmora uvećao na 20 poena, a tokom posljednje četvrtine bilo je i 39 poena razlike (91:52) što dovoljno govori o dominaciji domaćih košarkaša.

Svi igrači Budućnosti upisali su se u strijelce, a najviše 15, ubacio je Suad Šehović, poen manje dodao je Gibson, a 13 poena ubacio je Slavković. Gordić je za sedam minuta na terenu podijelio čak 10 asistencija.

U redovima Lovćena koji će biti domaćin drugog meča za dva dana, Aleksa Popović najbolji sa 13 poena, po 10 su ubacili Lopičić i Albijanić.

Mornar večeras nije dao nikakvu šansu timu Sutjeske da napravi iznenađenje. Izabranici Mihaila Pavićevića slavili su 97:73.

Domaći su vodili gotovo cijelo vrijeme, a meč su prelomili u drugoj četvrtini kada su serijom 14:0 stigli do prednosti 38:24.

Tih +14 su duplirali i početkom posljednjeg perioda stigli su na maksimalnih 28 poena prednosti, 84:56.

Barani su rivala srušili timskom košarkom, a svi su se igrači upisali u strijelce. Mićović je dao 16, 14 Rejli Ros, po 12 Nidam i Vranješ.

Đite je u redovima gostiju pokazao najviše sa 17 poena i 10 skokova, 14 poena ubacio je Pavlićević, jedan više Džonson.

Drugi meč je u Nikšiću 21. maja, a polufinalne serije se igraju na dva trijumfa.