Budućnost Voli sačuvala pobjedu, Nidam promašio šut za titulu
28.05.2018

Košarkaši Budućnosti Voli slavili su u trećem meču finalne serije plej ofa protiv Mornara i smanjili zaostatak na 2:1.

Podgoričani su pred svojim navijačima u Morači slavili 88:87, a gost je imao šut za pobjedu i titulu preko Nidama, koji je promašio sa devet metara trojku.

Spektakularan je bio treći susret finala. Uzbudljiva završnica, more efektnih poteza, zakucavanja, i veliki povratak gostiju u meč.

Budućnost Voli je naime konstantno bila u vođstvu i kontrolisala igru i rezultat. Plavo-bijeli su ušli sa mnogo više energije nego u prva dva meča, igrali su agresivnu odbranu, presing gotovo po cijelom terenu, ali je Mornar parirao sve do 20:20.

Tada je tim Aleksandra Džikića napravio prvu seriju, vezao je šest poena, a do kraja četvrtine pobjegao i na 30:23. Serija poena domaćina nastavljena je i na startu druge četvrtine, sa ukupnih 13:0, na semaforu je u 12. minutu pisalo 39:23. Maksimalan višak domaćih iznosio je u prvom dijelu 18 poena, a nakon 20 minuta bilo je 15 razlike 54:39.

Budućnost Voli je u dva navrata tokom treće četvrtine stigla na +19, a u 33. minutu imala je maksimalnih +21 - 82:61.

Mihailo Pavićević je tada poslao praktično drugu petorku na teren, a Vujošević je donio sjajnu energiju u defanzivi, to je otvorilo Mornaru šansu da se rastrči. Podgoričani su potpuno stali, a Barani napravili nevjerovatnu seriju od 19:0 za četiri minuta!

82:80 bio je rezultat, nakon čega je Budućnost Voli uspjela sa linije za bacanja da se odlijepi na 87:82. Djelovalo je kao da je to to, međutim Mornar se nije složio. Luković je pogodio za 87:84, Gordić realizovao samo jedan penal, a Mijović na sedam sekundi prije kraja pogodio trojku za potpunu dramu i ispostavilo se konačnih 88:87.

Uslijedio je brzi faul na Ivanovićem koji je promašio oba bacanja. Nidam je dobio loptu i malo nakon što je zakoračio na polovinu Budućnosti Voli, digao se na šut, ali je pogodio obruč.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gordić sa 17 poena, Ivanović je dodao 13, po 11 Gibson i Danilo Nikolić. U redovima Mornara 17 poena Mićovića, 12 Vujoševića.

Četvrti meč igra se u Baru u četvrtak od 21 sat.