Mornar srušio Budućnost za prvu titulu prvaka
31.05.2018

Košarkaši Mornara novi su šampioni Crne Gore pošto su u četvrtoj utakmici finala sa 75:63 pobijedili Budućnost Voli.

Barani su tako sa 3:1 u seriji stigli do prve titule u istoriji kluba, a istovremeno su prekinuli niz Budućnosti, koja je od obnove nezavisnosti dominirala u šampionatu.

Tim Mihaila Pavićevića je kontrolu nad susretom preuzeo serijom 13:2 u prvoj četvrtini kada je i prvi put stigao do dvocifrenog viška - 22:12.

Budućnost Voli nije dozvolila rivalu da se još više odlijepi, ali nije uspjela ni da se vrati u egal, pa je do poluvremena razlika ostala nepromijenjena, 39:29.

Start treće četvrtine donio je mnogo više agresivnosti kod Podgoričana, što je rezultiralo sa šest vezanih poena. Gosti su prišli još i bliže sredinom treće četvrtine, Lendri je trojkom doveo svoj tim na -3. Tada je Vranješ preuzeo odgovornost, pogodio dvije trojke, nadovezao se Rejli-Ros pa je višak vrlo brzo ponovo bio dvocifren, +11.

Ispostavilo se da je to bio posljednji trzaj Budućnosti Voli, pošto je u posljednjoj četvrtini viđena potpuna dominacija Barana, bilo je u jednom momentu i +20, 75:55.

Domaći tim do pobjede vodili su Strahinja Mićović sa 15 i Derik Nidam sa 14 poena. U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 14 poena.

Uzbudljivo finale je tako stavilo tačku na sjajnu sezonu crnogorske klupske košarke.