Prvi poraz juniorki u Austriji
04.08.2018

Naša ženska juniorska reprezentacija doživjela je prvi poraz na Evropskom šampionatu B divizije u Austriji.

Izabranice Željka Vukićevića dobro su parirale Danskoj, ali su poražene 55:48.

Loš finiš meča odveo je naše djevojke u poraz. Marija Bakić je na šest minuta prije kraja smanjila zaostatak na četiri poena - 49:45. Nakon toga su Crnogorke punih šest minuta bile bez koša, a Danska je uspjela da se odlijepi na +8 i prelomi meč.

Inače, nakon što je Danska dobila prvu četvrtinu 18:14, Crna Gora je bila sjajna u drugom kvartalu. Dobile su crvene taj dio igra 14:7 i na poluvremenu imale prednost 28:25.

Treća četvrtina protekla je u znaku Dankinja koje su sa 20:8 stigle do devet poena viška pred četvrtinu odluke. Završnih deset minuta naše su bolje otvorile, ali falilo je koncentracije u završnici za drugu pobjedu.

Anđela Bigović je sa 15 poena bila najefikasnija u našem timu, sedam poena dodala je Tatjana Tatar, šest Marija Bakić, kao i Nataša Radović. Po četiri poena dodale su Dragana Živković i Andrea Glomazić, dva su ubacile Marica Stanković, Tamara Leković i Ajda Ličina.

Naredni meč Crna Gora igra sjutra protiv Velike Britanije.