Britanke bolje od naših juniorki
05.08.2018

Košarkaška selekcija Crne Gore doživjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu B divizije za juniorke.

Izabranice Željka Vukićevića poražene su u trećem kolu grupne faze od selekcije Velike Britanije 87:70.

Odlično su naše djevojke odigrale uvodnu četvrtinu meča, međutim nijesu imale u nastavku rješenja za Šarlote Elmor (27 poena) koja je predvodila Britaniju do trijumfa.

Crnogorke su u prvoj četvrtini stigle do prednosti, nakon fenomenalnog finiša uvodnog kvartala. 12:11 bilo je za naše na 3 minuta 40 sekundi prije kraja prvog dijela meča, a do kraja su naše uspjele da dođu do solidne prednosti, maksimalan višak bio je devet poena - 24:15.

Britanija je u drugom dijelu meča podigla nivo igre u napadu i uspjela je da postigne još 26 poena do odmora. Naše su se zaustavile na 17, pa je poslije 20 minuta rezultat bio 43:41 za rivalke.

Treći period riješio je pitanje pobjednika, 23:10 za Britaniju i sigurno vođstvo pred posljednji dio meča, 15 poena.

Najefikasnija u našem timu bila je Anđela Bigović sa 12 poena, 11 uz pet asistencija i četiri ukradene lopte dodala je Dragana Živković, po 10 poena ubacile su Tatjana Tatar i Sara Mirotić.

Naredni rival našem nacionalnom timu je Turska.