11.08.2018

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je i u drugom pripremnom meču od Hrvatske.

Crnogorke su u uzvratnom meču izgubile od domaćina 41:36.

Bio je to mnogo bolji otpor naših djevojaka nego u prvom meču, a izabranice Zorana Kašćelana bile su praktično cijelo vrijeme blizu rivalu.

Hrvatska je bolje odigrala prvo poluvrijeme, vodila 10:5 poslije prve četvrtine, da bi na poluvremenu stigla do 12 poena viška - 27:15.

U nastavku bolja igra Crnogorki, koje su drugih 20 minuta dobile sa 21:14, ali je domaći sastav sačuvao pet poena prednosti.

Marija Leković je sa 11 poena bila najefikasnija u našem timu, Anastasija Drobnjak je dodala osam poena i imala je sedam skokova, šest poena ubacila je Maja Bigović, četiri Marija Baošić, po dva Žana Tatar, Jovana Kojčinović i Zoja Zeković. Poen je ubacila Zorana Radonjić.