Sigurna Budućnost na otvaranju sezone
01.10.2018

Košarkaši Budućnosti Voli ostvarili su ubjedljivu pobjedu na startu ABA lige.

Podgoričani su pred svojim navijačima pobijedili Krku 86:64.

Igrali su plavo-bijeli koliko im je bilo potrebno da rutinski slave protiv šampiona Slovenije. Krka nije uspjela praktično ni u jednom momentu da parira, pošto su domaćini meč otvorili sa 11 vezanih poena i imali su 25:14 poslije 10 minuta.

Tokom druge četvrtine je ta prednost duplirana, a 18 poena razlike bilo je na poluvremenu.

U trećem dijelu meča plavo-bijeli su stigli i do maksimalne prednosti pošto je u više navrata bilo 25 poena razlike što je rutinski sačuvano do kraja.

Samo Aleksa Ilić nije dobio šansu večeras, svi ostali su igrali i davali poene. Najefikasniji je bio Danilo Nikolić sa 14, Erl Klark je dao 12, Alen Omić, Nemanja Gordić i Petar Popović po osam...

Naš drugi predstavnik u ABA ligi, Mornar poražen je na startu na gostovanju Olimpiji 87:66.

Barani su bili nemoćni u Ljubljani i u drugom poluvremenu ušli su u veliki minus, nakon što je poslije 20 minuta bilo 40:32.

Olimpiju su do pobjede predvodili Mesiček i Begić sa po 16 poena, dok je kod Mornara sa 12 poena najefikasniji bio Vranješ, Luković je ubacio 11.