Panatinaikos slavio u neizvjesnoj završnici
03.11.2018

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Panatinaikosa 72:67 u petom kolu Evrolige.

Podgoričani su odigrali vjerovatno i najbolji meč u sezoni, ali su poraženi u neizvjesnoj završnici od grčkog tima koji je upisao treći trijumf, dok Podgoričani još čekaju prvijenac.

"Ja sam ubijeđen da ćemo svi biti bolji. Djelovali smo kao tim, i kada smo gubili i kada smo vodili, mislim da se to vidjelo i da su navijači prepoznali. Možda je neko bio nezadovoljan pojedinačnim učinkom, ali to je normalno... Niko nije zadovoljan kada se gubi, ali mislim da ljudi dolaze da nas gledaju kako igramo", kazao je trener Budućnosti Aleksandar Džikić nakon meča.

Plavo-bijeli su na početku meča imali dosta problema u organizaciji napada pošto je Adetokumbo konstantno pravio pritisak na Gordiću, organizatoru igre domaćina.

Odbrana Budućnosti je funkcionisala odlično, pa ni gost nije pronašao način da stigne do osjetnije prednosti. Neefikasna prva četvrtina završena je 15:18.

Početak druge četvrtine Grci su stigli do devet poena prednosti, ali je ulazak Alekse Ilića donio ogromnu energiju, Omić se uz njega raspucao u napadu, pa je domaćin uz veliku podršku sa tribina brzo opet stigao u egal. 1:31 bilo je na poluvremenu meča.

Treća četvrtina je donijela sjajnu atmosferu, dobru Budućnost i mirnog Lodžeskog. Kada su plavo-bijeli trojkama Džeksona i Erla Klarka najavljivali da mogu da se odlijepe, Lodžeski je miran bio sa tri poena i umirio je domaćina i ostavio svoj tim u egalu. PAO je u finišu četvrtine bio bolji pa je stvorio tri poena prednosti nakon pola sata.

Ipak u posljednjem periodu gosti su serijom trojki Tomasa stigli do 12 poena prednosti. Budućnost je na dva ipo minuta prije kraja serijom 7:0 prišla na minus 6. Omić je u posljednjem minutu promašio zicer za minus dva i otišli su domaći u peti poraz u elitnom takmičenju.

Alen Omić je bio najbolji sa 16 poena i 10 skokova, 12 je upisao Nikola Ivanović.

U gostujućem timu Nik Kalates je bio dirigent - 10 poena i devet asistencija, Dešon Tomas je ubacio 14.