Kina je sve bliža, košarkaši u Morači naidgrali Tursku!
02.12.2018

Crnogorski košarkaši ostvarili su još jednu veliku pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Zvezdana Mitrovića pobijedili su Tursku 71:66 i tako se dodatno približili plasmanu na Mundobasket koji će se igrati u Kini.

Pred 5000 gledalaca u spektakularnoj atmosferi u Morači Crnogorci su pobijedili još jednu košarkašku silu, Tursku koja je posustala u grotlu naše najveće dvorane.

Turci su nakon izjednačenog prvog poluvremena, mnogo bolje ušli u treću četvrtinu. Uz nekoliko lakih poena stvorili su brzo devet poena prednosti.

Tada su naši reprezentativci trojkama istopili prednost rivala, Nikola Ivanović se raspucao, Bojan Dubljević nastavio i minus je za nekoliko minuta preokrenut u plus serijom 11:0.

Turska ništa nije mogla da pogodi, ali su je slobodna bacanja u posljednjem periodu vratila u život. Uspjeli su da smanje na 69:66, međutim ni nakon nesportske lične greške nije Turska uspjela da postigne ni poen, pa je fešta u Morači završena na pravi način.

Ivanović je ubacio 21 poen, Dubljević 17 (12 skokova), kapiten Blagota Sekulić dodao je 13 poena, odličan doprinos dao je Ognjen Čarapić sa 11.

Naši nakon deset mečeva imaju šest pobjeda i drže treće mjesto. Odluka za plasman u Kinu ostavljena je za februar. Naši gostuju u Ukrajini i dočekuju Letoniju, pa bi mogli da stignu do istorijskog puta na šampionat planete!