Budućnost izgubila u Zagrebu
16.12.2018

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su na gostovanju Ciboni 83:77 u 11. kolu ABA lige.

Plavo-bijeli su imali dvocifrenu prednost u Zagrebu, ali su dozvolili rivalu preokret i doživjeli su treći poraz u sezoni regionalnog takmičenja.

“Čestitam Ciboni. Imaju petorku koja igra široko sa Markotom na četvorci ili petici. Nismo bili dovoljno koncentrisani u odbrani jedan na jedan, a uz to smo promašivali otvorene šuteve u napadu. Mnogo je onda teško jer su se skupili u odbrani i to je to”, rekao je trener Aleksandar Džikić nakon meča.

Plavo-bijeli su nakon izjednačenog prvog poluvremena, odigrali dobro start treće četvrtine i stvorili su prednost od 11 poena.

Uslijedila je serija 19:5 domaćina, da bi nakon troke Džeksona Budućnost uhvatila egal na isteku treće dionice.

U posljednjoj dionici domaći su odigrali mnogo bolje, pronalazili su odlična rješenja i najčešće na obruču završavali napade i na to naš tim nije pronalazio odgovor.

Nemanja Gordić je sa 18 poena i sedam asistencija bio najefikasniji u poraženom timu, po 14 su dodali Erl Klard i Džekson. Na drugoj strani 23 poena Markote.