Prva gostujuća pobjeda košarkašica Budućnosti Bemax
16.12.2018

Košarkašice Budućnosti Bemax ostvarile su vrijedan trijumf u WABA ligi.

Podgoričanke su slavile na gostovanju Ceilju 86:82 poslije produžetka u devetom kolu regionalnog takmičenja.

Naše djevojke su ispustile tokom meča visoku prednost, međutim to im nije smetalo da ipak sačuvaju fokus i da u dodatnih pet minuta ostvare prvu pobjedu u gostima ove sezone.

Nakon izjednačene prve četvrtine izabranice Gorana Boškovića su stvorile 11 poena viška do kraja drugog poerioda 32:43.

Tokom treće četvrtine imale su plavo-bijele i plus 14, međutim već do kraja trećeg perioda domaći sastav stigao je do izjednačenja.

U završnici je kod rezultata 75:75 šut za pobjedu promašila Tamara Kapor, zatim na drugoj strani Larisa Ocvirk i Šatris Vajt.

Na startu nastavka su košarkašice Budućnosti stigle do pet poena prednosti i to je presudilo.

Zvaničnog šampiona do pobjede vodila je Nikolina Babić sa 25 poena.

Dvocifrene su bile i Nikolina Džebo sa 17 i Tamara Kapor sa 13 koševa.