25.12.2018

Polovičan učinak ostvarili su naši timovi u ABA ligi u 12. kolu.

Košarkaši Mornara savladali su Olimpiju, dok je Budućnost Voli poražena od Krke.

Barani su slavili 80:75 u meču igranom u Topolici.

Nakon lošeg početka i minus 8, Mornar je uspio da u drugoj četvrtini stigne na 27:20. Olimpija se vratila i praktično čitav meč protekao je u promjeni vođstva i sustizanju.

Na 75:75 Strahinja Mićović je pogodio trojku iz ugla kojom je prelomio pobjednika, a tačku na meč stavio je Luković.

Nemanja Vranješ je bio najefiksniji igrač u pobjedničkom sastavu sa 17 poena. Antabija Voler je dodao 16, Luković 14, a Mićović 12. Na drugoj strani naš Marko Simonović dva poena i četiri skoka.

Mornar je upisao četvrtu pobjedu u sezoni.

Budućnost Voli je pojačanja Bitadzeom i Belom izgubila od Krke u Novom Mestu 69:64.

Plavo-bijeli su u prvoj četvrtini postigli svega pet poena, a tokom prvog poluvremena imali su i 20 poena zaostatka - 32:12.

U nastavku su malo podigli nivo igre, pa su na tri minuta prije kraja stigli na pet poena zaostatka 64:59 međutim nijesu imali šansu za potpuni preokret.

Petar Popović je sa 16 poena bio najefikasniji kod Budućnosti, a po 12 su ubacili Džekson, Koti Klard i debitant Bitadze.