Mornar ispustio +15 protiv Mege
20.01.2019

Košarkaši Mornara poraženi su na gostovanju Mega Bemax 82:80 u 16. kolu ABA lige.

Barani su još jednom prokockali veliku prednost i propustili šansu da ostvare vrlo bitnu pobjedu u gostima.

Imali su Barani i igru i rezultat u Sremskoj Mitrovici, međutim u neizvjesnoj završnici Rebić je promašio pokušaj da donese svom timu produžetak.

"Ovo je bila odlična utakmica kao pokazatelj mlađim igračima kako košarka ne treba da se igra. Kad to kažem govorim o svom timu, jer kad smo u dve četvrtine uključili glavu i kad smo kažnjavali njihovu odbranu na pametan način uspjeli smo da dođemo do vođsta od 15 poena razlike. Međutim, kad je ekipa prihvatila da igra protivnikovu igru, neku vrstu jurcanja po terenu, ušla u sistem trči i šutiraj, onda smo izgubili i nismo ni zaslužili da trijumfujemo. Sve što je trebalo je da se samo uključi glava, odigra šah patrtija i utakmica dobije. Dok smo se tako držali imali smo vođstvo, kad smo ušli u ritam protivnika i njihov stil igre završilo se kako se završilo." poručio je Mihailo Pavićević.

Barani su u početku potpuno kontrolisali dešavanja pošto su imali sedam poena prednosti poslije prve četvrtine, da bi u drugom periodu stigli i do deset razlike 36:26.

Tada je prvi put ekipa Mihaila Pavićevića imala crne minute, pošto je do odmora dozvolila rivalu 11:0 serij i gubila nakon dvije četvrtine 37:36.

Drugo poluvrijeme gosti su otvorili savršeno. Serijom 17:0 stigli su i do najveće prednosti od 15 poena 58:43.

Međutim tada je opet uslijedio pad u igri našeg tima. Mega je uzvratila sa 10 vezanih poena i vratila se u meč. Posljednja četvrtina bila je izjednačena i gosti su se na kraju radovali.

Naši reprezentativci Zoran Nikolić i Ognjen Čarapić doprinijeli su pobjedi Mege sa sedam, odnosno četiri poena. Najefikasniji je bio Atić sa 20.

U dresu Barana 18 poena Mićovića, 17 Rebića, 14 Volera, 10 Vranješa.