Budućnost Voli slavila u Ljubljani, Mornar savladao Cibonu
29.01.2019

Košarkaši Budućnosti Voli i Mornara ostvarili su pobjede u 17. kolu ABA lige.

Uspješan dan za crnogorske klubove koji je Budućnost ostavio u igri za drugo mjesto, a Mornar približio opstanku u regionalnom takmičenju.

Barani su u Topolici ostvarili praktično dupli trijumf protiv Cibone. Savladali su hrvatski klub 91:78, stigli do sedmog trijumfa u sezoni i uz to nadoknadili -11 iz prvog meča pa imaju bolji međusobni skor od tima iz Zagreba.

Mornar je vodio praktično cijeli meč, već u prvom poluvremenu imao i dvocifrenu prednost, a blagi pad u igri donijela je treća četvrtina.

To je Cibona iskoristila da se primakne na tri poena zaostatka, 50:47. Mornar je odgovorio serijom 21:9 kojom je stekao nedostižnih 15 poena razlike.

Nemanja Vranješ je bio najefikasniji u Mornaru sa 23 poena, Strahinja Mićović je dao 14, Antabija Voler 13, a 12 Uroš Luković.

Budućnost Voli je slavila u gostima protiv Olimpije 77:72.

Fenomenalno prvo i daleko slabije drugo poluvrijeme odigrali su Podgoričani u Sloveniji.

U prvom dijelu, naročito u drugoj četvrtini bili su briljantni. 23:23 bilo je poslije deset minuta, a onda u drugom dijelu meča plavo-bijeli su stekli 15 poena prednosti - 44:29 uz odličnu igru Petra Popovića.

U nastavku meča Olimpija je zonskom odbranom napravila dosta problema našem timu koji je u trećoj četvrtini postigao samo 11 poena.

Domaći su smanjili zaostatak na sedam poena, a košem našeg Marka Simonovića Olimpija je prišla i na 66:62 pet minuta prije kraja.

Budućnost se konsolidovala, odigrala koncentrisanije završnicu meča i stigla do pobjede kojom se opet izjednačila sa Cedevitom na drugom mjestu sa 12 pobjeda.

U redovima pobjedničke ekipe istakao se Džekson sa 18 poena, dok su po 10 dodali Noris Kol, Goga Bitadze i Petar Popović. Na drugoj strani 19 pogodaka veterana Domena Lorbeka.