Himki se radovao u Morači
07.02.2019

Košarkaši Himkija pobijedili su Budućnost Voli 98:90 u 22. kolu Evrolige.

Ruski tim je tako prekinuo seriju od šest uzastopnih pobjeda Podgoričana u Morači, od kojih su četiri bile u Evroligi.

"Zasluženo su dobili. Moramo biti fokusirani 40 minuta da bi dobijali mečeve u Evroligi, sada nijesmo to imali kao na prethodnim mečevima. Završnice druge, treće i četvrte četvrtine donijele su padove. Dozvolili smo previše trojki da daju, mnogo poena iz druge šanse i tu smo izgubili meč." kazao je trener Jasmin Repeša nakon meča.

Duel je bio izjednačen tokom svih 40 minuta, pri čemu plavo-bijeli nijesu uspijevali da iskoriste situacije u kojima su imali realnu šansu da se odlijepe sa maksimalnih šest poena.

Bitadze je na 62 sekunde prije kraja pogodio za 88:87, nakon čega je uslijedio potpuni krah našeg tima. Greške plavo-bijelih omogućile su gostima da meč završe serijom 11:2 i stignu do trijumfa koji ih ostavlja u realnoj trci za plasman u plej of.

Noris Kol sa 20 poena (11 asistencija) i Goga Bitadze sa 17 vodili su plavo-bijele. Džekson je dodao 12, Bel 11, a Suad Šehović i Erl Klark po osam poena.

Gosti su ubacili 14 trojki, a blistali su Miki sa 25 i Dženkins sa 17 poena.

Budućnost Voli sada ima skor 6-16, dok je Himki upisao deveti trijumf uz 13 poraza.