Budućnost Voli i Sutjeska za trofej
15.02.2019

Košarkaši Budućnosti Voli i Sutjeske igraće u finalu Kupa Crne Gore.

Budućnost Voli je u derbiju polufinala nadigrala košarkaše Mornare 92:82.

Plavo-bijeli su imali veliki zaostatak nakon prve četvrtine, ali su stigli do preokreta.

Šampion iz Bara je odlično otvorio meč. Raspoloženi Vranješ je diktirao tempo i gosti su imali 30:15.

Popović je u drugoj četvrtini probudio Podgoričane, koji su smanjili zaostatak na samo poen - 43:42 bilo je na poluvremenu.

Budućnost je otvorila treću četvrtinu serijom 15:1, stigla do dvocifrene prednosti, koji je Mornar brzo istopio.

Ipak nakon što je Mornar prišao na 57:55 izabranici Jasmina Repeše opet su uspjeli da se odlijepe i mirno privedu meč kraju.

Popović je meč završio sa 22 poena, Kol je dodao 20. Kod Mornara 23 poena Vranješa, 16 Mićovića.

Sutjeska je u polufinalu pobijedila Lovćen 82:78.

Nikšićani su do trijumfa došli zahvaljujući fenomenalnoj posljednjoj četvrtini u kojoj su uspjeli da nadoknade 13 poena minusa.

Lovćen je nakon 30 minuta imao prednost 62:49, međutim u posljednjem periodu Sutjeska je postigla čak 33 poena i osigurala trijumf.

Pavlićević je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 27 poena, 20 je dodao Spasojević uz 11 skokova, 15 poena i sedam asistencija Kneževića.

U redovima Lovćena 1947 19 poena Vrbice, 16 Alekse Popovića, 10 Miloša Popovića.

Finale je u subotu od 19 sati. Ulaz u Moraču je slobodan.