Odličan otpor Budućnosti Fenerbahčeu
19.03.2019

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Fenerbahčea 76:67 u 27. kolu Evrolige.

Podgoričani su odigrali dobro u Istanbulu, bili u igri 35 minuta, imali i deset poena prednosti tokom meča, pa je trener Jasmin Repeša bio zadovoljan urađenim.

"Mislim da je ovo bila jedna od naših najboljih utakmica u sezoni. Kontrolisali smo ritam, skokove, odbrambenu tranziciju. To su sve važni segmenti utakmice ako želite da odigrate ozbiljno protiv Fenerbahčea na njegovom terenu", rekao je Repeša.

Bez Ivanovića, Vilijamsa, Danila Nikolića, ali i Norisa Kola, plavo-bijeli su pružili odličan otpor jednom od boljih timova kontinenta.

Podgoričani su odigrali odlično prvo poluvrijeme i u finišu su imali 10 poena prednosti - 36:26.

Fener je do odmora zaostatak spustio na tri poena, da bi u trećoj četvrtini preokrenuo rezultat. Plavo-bijeli su tu uspjeli da odgovore i da budu u potpunom egalu do polovine posljednje četvrtine.

Ipak od vođstva našeg tima 66:64, uslijedila je serija domaćih 12:0 kojom su osigurali 23. pobjedu u sezoni.

Najefikasniji u plavo-bijelom timu Erl Klark sa 20 poena, Goga Bitadze je upisao 11, a po 10 Petar Popović i Filip Barović.

Budućnost Voli u četvrtak od 20 sati dočekuje Anadolu Efes.