Vučice bez sreće u velikom finalu
24.03.2019

Košarkašice Budućnosti Bemax nijesu odbranile trofej WABA lige.

Falilo im je tako malo. Beroe se radovala poslije pobjede 65:64. Nikolina Babić je odigrala sjajan meč, ali je promašila slobodno bacanje na isteku vremena kojim bi donijela Podgoričankama produžetak.

Tako su plavo-bijele ostale nenagrađene za ogroman napor koji su napravile da se vrate u meč.

Bugarska ekipa vodila je praktično cijelo vrijeme. Tokom treće četvrtine bilo je i 15 poena razlike, ali su izabranice Gorana Boškovića u posljednjem minutu meča stigle do prvog vođstva, pošto su povele 60:59.

U dramatičnoj završnici istakla se Snežana Aleksić koja pogodila četiri slobodna bacanja. Budućnost je imala nekoliko srceparajućih momenata u posljednjem minutu. Prvo kada su sudije pokazale da je Nikolina Džebo gazila liniju za tri poena, pa je umjesto poravnanja na 63, Beroa ostala u poenu prednosti, te na samom kraju nakon promašaja Babićeve sa penala.

Kapitenka Budućnosti Bemax meč je završila sa 23 poena, 15 je dodala Džebo, 11 Kapor.

Na drugo strani 14 poena Briane Luis, 12 Ane Poček, 11 Snežane Aleksić.