Budućnost Voli u finalu ABA lige!
08.04.2019

Košarkaši Budućnosti Voli drugu godinu zaredom igraće finale ABA lige!

Podgoričani će tron braniti u novim duelima sa Crvenom Zvezdom preko koje su stigli do trofeja.

Izabranici Jasmina Repeše u majstorici polufinala u Zagrebu su pobijedili Cedevitu 78:73, a strateg plavo-bijelih kaže da tim nijesu završili posao.

"Naš cilj nije finale, već titula. Čekaju nas mečevi sa sjajnim timom, koji je imao samo jedan poraz. To je, međutim, prekrasan izazov. Branimo naslov i moramo napraviti sve da navijači budu zadovoljni i da ovaj projekat ide dalje", rekao je Repeša.

Zagrepčani su mnogo bolje počeli majstoricu polufinala. Prvu četvrtinu odigrali su odlično, poveli 21:10.

Odgovor gostiju bio je pravovremen, na startu druge četvrtine serija 8:0 za povratak u egal, koji je gledan čitav meč.

U samom finišu Nemanja Gordić i Erl Klark preuzeli su odgovornost, pogodili šuteve i omogućili veliko slavlje našem timu u Zagrebu.

Erl Klark ubacio je 19, Goga Bitadze 13, dok je Nemanja Gordić upisao 10 koševa.

U domaćoj ekipi 22 poena Kobsa, a 14 Pulena, ali uz jako loš šut.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice i počinje u petak na parketu Crvene zvezde.

Beograđani će biti domaćini i u drugom meču u nedjelju, dok su treći i eventualno četvrti u Morači.