Budućnost pobijedila i ostala u igri za trofej
17.04.2019

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Crvenu Zvezdu u trećem meču finala ABA lige.

Plavo-bijeli su u Morači slavili 80:72 i smanjili su zaostatak u borbi za trofej na 2:1.

Odbrana u drugom poluvremenu donijela je Podgoričanima prvi trijumf ove sezone protiv velikog rivala.

“Čestitam ekipi na istrajnosti jer nije bilo lako nakon pet poraza od njih ove godine. Mislim da smo u prvom dijelu igrali sa mnogo emocija i to je nosilo dosta nesporazuma u odbrani, uz njihov fantastičan šut. Na kraju smo imali dobar rezultat nakon prvog dijela”, rekao je Jasmin Repeša.

A Zvezda je potpuno kontrolisala igru u prvih 20 minuta. Fenomenalni Rivers nije mogao ništa da promaši, uz njega se razigrao i Filip Čović, pa su gosti imali i 12 poena prednosti.

Ipak domaći su do odmora uspjeli da smanje zaostatak na minus pet i vrate vjeru u preokret.

Koti Klark je imao nekoliko odličnih poteza, ukupno je dao devet poena u seriji 16:1 kojom je Budućnost stavila meč pod kontrolu.

U nastavku Zvezda ništa nije uspjela da pogodi, 22 poena dala je za drugih 20 minuta, nakon što je ubacila 50 u prvom.

Podgoričani su tako iz dobre odbrane stigli do važnog trijumfa.

Noris Kol ubacio je 20, Koti Klark 14, a Edvin Džekson 10 koševa.

U timu iz Beograda 19 poena Riversa, ali i sedam promašaja u drugom poluvremena.

Četvrti meč je u petak od 19 sati u “Morači”.