Lovćen iznenadio šampiona, Budućnost Voli maksimalna
04.05.2019

Košarkaši Lovćena napravili su iznenađenje u petom kolu Erste Super lige.

Cetinjani su pred svojim navijačima pobijedili šampiona, tim Mornara 76:71.

Domaći su igrali bez ponajboljeg igrača, reprezentativca, Alekse Popovića, ali su predvođeni Mašanom Vrbicom (igrao svih 40 minuta) pronašli način da dođu do trećeg trijumfa u borbi za plej of.

Vrbica je meč završio sa 19 poena, 10 asistencija i šest skokova, Miloš Popović je ubacio 20 poena i imao je deset skokova.

Na drugoj strani Strahinja Mićović sa 19, Nemanja Vranješ sa 17, Nikola Rebić sa 13.

Sutjeska je pružila odličan otpor ekipi Budućnosti Voli, ali su se Podgoričani radovali 94:84.

Nikšićani su u posljednjoj četvrtini priključak imali sve do rezultata 83:81, nakon čega je ekipa Petra Mijovića za tri minuta napravili seriju 11:3 i riješili su pitanje pobjednika.

Edvin Džekson je postigao 20 poena, uz šest asistencija, Filip Barović ubacio 19, Sead Šehović 16, a Džejms Bel 14.

Nikola Pavlićević i Draško Knežević su na drugoj strani ubacili po 19 poena, a Radosav Spasojević 17.

Ulcinj je u derbiju začelja pobijedio ubjedljivo Jedinstvo 96:82.

Ulcinjane su predvodili Brajsi Džons sa 33, Adam Mirković sa 20, Miloš Krivokapić sa 15 i Petar Kusovac sa 13 poena. Bolji od ostalih kod Jedinstva bili su Danilo Drašković sa 17, Luka Pajković sa 15 i Miloš Milošević sa 10 poena.

Nakon pet kola Budućnost Voli još ima maksimalan učinak, po tri pobjede imaju Mornar, Sutjeska i Lovćen, Ulcinj je upisao prvi trijumf, dok je Jedinstvo i dalje na nuli.