Pobjede Podgorice, Sutjeske i Studentskog centra
01.11.2020

Košarkaši Sutjeske, Podgorice i Studentskog centra ostvarili su pobjede u 3. kolu I A MCKL.

Sutjeska je u najzanimljivijem meču kola bila bolja od Lovćena na Cetinju 95:83.

Meč je prelomila treća četvrtina koju su gosti dobili 33:20 i tako preokrenuli nakon minus pet na poluvremenu.

Đorđe Milošević odigrao je briljantan meč pošto je ubacio 24 poena uz po sedam skokova i asistencija za indeks 32. U timu Sutjeske efikasniji je bio Radosav Spasojević koji je uz 26 poena imao i sedam skokova.

U redovima Lovćena 1947 Rodi Piters je stigao do indeksa 44! Uz 30 poena imao je devet skokova, pet asistencija, devet pretrpljenih faulova, ali i devet izgubljenih lopti. 17 poena i devet assitencija dodao je Milutin Đukanović.

Podgorica je slavila na gostovanju Danilovgradu 86:64.

U drugom poluvremenu Podgorica je riješila meč, nakon što je Danilovgrad dobio prvo poluvrijeme 39:37.

U nastavku gosti su napravili ubjedljivih 49:25.

Predvodio ih je Marko LJujić sa 22 poena, sedam skokova. 16 poena dodao je Marko Kovačević.

Kod Danilovgrada se istakao Vasilije Jovović sa 21 poenom.

Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno i u Tivtu, ali u nastavku potpuna dominacija gostiju.

Studentski centar slavio je protiv Teoda 106:76.

Tivćani su parirali u prvom dijelu koji je završen rezultatom 50:47.

U nastavku mnogo bolja igra "studenata" koji su stigli do ubjedljive pobjede.

Flečer Megi je odigrao briljantan duel ubacio 24 poena i pogodio svih sedam šuteva za tri poena! 18 poena dodao je Tajler Hagedorn uz šest skokova. 15 poena Slavkovića, po 14 Pavličevića i Starovlaha.

Petar Kusovac je odigrao još jedan poenterski dobar meč za Teodo pošto je ubacio 26 poena.

Studentski Centar i Sutjeska imaju po tri pobjede, Podgorica, Teodo i Ibar slavili su po dva puta pri čemu rožajski tim ima meč manje.