Veliki preokret Podgorice za četvrtu pobjedu
12.12.2020

Košarkaši Podgorice pobijedili su Primorje 74:70 u 6. kolu I A MCKL.

Podgoričani su napravili veliki preokret, pošto je gost iz Herceg Novog mnogo bolje počeo meč.

Gosti su dobili prvu četvrtinu 22:10, drugu 24:12, pa su imali 22 poena prednosti na poluvremenu.

Ipak treća četvrtina donijela je preokret.

Domaći su taj dio meča dobili 37:14 i vratili egal, koji su u završnom kvartalu preokrenuli u pobjedu, četvrtu u sezoni uz dva poraza.

Džastin Robinson je sa 16 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, 14 poena dodao je Novak Musić.

U poraženom sastavu 17 poena Mozlija.

Danas su odigrana još dva meča prvoligaškog karavana.

Danilovgrad je na svom terenu bio bolji od Zete 94:85.

Aleksa Popović je bio sjajan, neč je završio sa 25 poena, sedam skokova i pet asistencija za indeks korisnosti 25. 20 poena, osam asistencija i šest skokova dodao je Marko Mugoša.

Najefikasniji igrač meča bio je Marko Koljević koji je za goste ubacio 35 poena uz osam skokova, 21 poen dodao je Ivan Koljević.

Jedinstvo je u Bijelom Polju nadigralo Ol Stars 80:74.

Nemanja Knežević dao je 24 poena za pobjednički tim, 16 je dodao Nenad Vuković.

Na drugoj strani 21 poen Bogdana Cebalovića, 20 Aleksandra Bogojevića.