Mornar i dalje sanja plej of, Budućnost porazom ispustila prvo mjesto
19.04.2021

Mornar je dobio crnogorski derbi i ostao u igri za plasman u plej of ABA lige.

Barani su u Topolici pobijedili Budućnost Voli 100:92, pa će u posljednjem kolu igrati za doigravanje.

Mornar će gostovati Igokei u direktnom duelu za plej of.

Za Budućnost Voli poraz je stigao u nezgodnom momentu, pošto Zvezda ima šansu da sa dvije pobjede uzme prvo mjesto pred doigravanje.

Podgoričani su odlično odigrali prvu četvrtinu meča u Baru i nakon deset minuta imali prednost 31:20.

Mornar u prvom dijelu meča nije mogao da pogodi trojku, ali je zato u drugom periodu sve nadoknadio. Devet trica ubacili su Barani ukupno dali 37 poena i preokrenuli na 57:55.

U trećoj četvrtini prvi put domaći imali su dvocifrenu prednost, a na manje od sedam minuta prije kraja stvorili i maksimalnih 92:75.

Budućnost je imala šansu da se vrati, Dela Vale je imao otvoren šut za tri poena pri rezultatu 96:90, ali ga je promašio i to je presudilo.

Pulen je vodio Barane do trijumfa sa 32 poean, Nidam je dodao 21 poen.

Kod Budućnosti odskočio je Džastin Kobs sa 26, Melvin Edžim zaustavio se na 17.