Studentski centar u finalu, Podgorica nije uspjela
26.04.2021

Studentski centar igraće finale 2. ABA lige protiv Sparsa koji je izbacio Podgoricu.

Još jedan crnogorski klub mogao bi da se domogne elitnog regionalnog takmičenja.

Studentski centar je u dvomeču bio bolji od Mladosti iz Zemuna. Nakon minimalne pobjede u prvom meču naš sastav je revanš dobio 76:66 i tako stigao na korak od ogromnog uspjeha.

"Studenti" su u drugom poluvremenu drugog meča riješili pitanje pobjednika, pošto su poslije 20 minuta imali samo dva poena prednosti - 37:35.

U trećoj četvrtini naš sastav je stigao do dvocifrene prednosti i sačuvao je do kraja.

Najefikasniji u crnogorskom timu bio je Vasilije Baćović sa 19 poena, Marko Tejić dodao je 14, a Brajon Alen 11.

Rival Studentskog centra u finalu biće sarajevski Spars, koji je do šanse za plasman u ABA ligu stigao dvostrukim trijumfom nad Podgoricom.

U revanšu je ekipa iz Sarajeva slavila 74:59 pa je u dvomeču imala 23 poena viška.

U uzvratu je tim koji predvodio Mijo Kadija dobio prvu četvrtinu 17:6, a do odmora stvorio 46:23 i sve je riješio.

U redovima Podgorice 12 poena Tmušića, 10 je ubacio Kartalović.

Spars su do trijumfa predvodili Kamenjaš sa 23, odnosno Hasandić i Gediminas, koji su dodali po 17 koševa.

Prva utakmica finala u Morači igraće se 4. maja, a revanš dva dana kasnije.