Budućnost Voli do prednosti u polufinalu
04.05.2021

Košarkaši Budućnosti Voli napravili su korak ka finalu ABA lige.

Podgoričani su kao domaćin dobili prvi meč polufinala protiv Mornara 97:88 i poveli 1:0 u seriji koja se igra do dva trijumfa.

Mornar je bio tim koji je bolje počeo meč. Izuzetno efikasnih pet minuta imali su gosti koji su ubacili 25 poena za pola četvrtine i u tom intervalu imali i osam poena viška.

Budućnost Voli se vratila i do kraja četvrtine prišla na samo posjed zaostatka - 31:28.

Tim Dejana Milojević je znatno agresivnije igrao u odbrani u nastavku meča, međutim Mornar je do odmora uspio da bude u potpunom egalu pošto su domaći imali 52:51.

Početak treće četvrtine najavljivao je dramu. Nidam i Vajthed su pogodili za 61:56. Uslijedila je serija Budućnosti Voli za preokret 7:0 i tim Mihaila Pavićevića nije više stigao do prednosti.

Pred završnih deset minuta domaći su vodili 77:69, a onda preciznim šutevima za tri poena održavali sigurnu prednost tokom posljednje četvrtine.

Džastin Kobs sa 22 i Nikola Ivanović sa 18 poena bili su najbolji u pobjedničkom timu. Dvocifren učinak imali su još Vili Rid sa 13, Danilo Nikolić sa 11, te Petar Popović i Melvin Edžim sa po 10 pogodaka.

Kod Mornara, 24 poena Džejkoba Pulena, po 12 su dodali Derek Nidam, Ajzea Vajthed i Milko Bjelica.