Budućnosti Voli crnogorski derbi i finale ABA lige
07.05.2021

Košarkaši Budućnosti Voli prvi su finalisti ABA lige.

Podgoričani su sa 2:0 riješili seriju protiv Mornara pošto su revanš u Topolici dobili 92:78.

Na taj način će čekati rivala pošto Crvena Zvezda i Igokea u utorak igraju majstoricu.

Večerašnji duel u Baru bio je neizvjestan 20 minuta.

Mornar je u dvije četvrtine uspio da napadački parira Budućnosti, pa je zaostajao samo dva poena - 50:52.

Ipak u trećoj četvrtini Podgoričani su napravili 27:17 stigli do dvocifrene prednosti i rutinski sačuvali pobjedu.

Ukupno su domaći dali 28 poena u nastavku i nijesu imali šansu ni da ugroze trijumf tima Dejana Milojevića.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u pobjedničkom timu i ubacio je 21 poen. Vrlo važnu rolu imao je Dela Vale, koji je dao 17 poena, ubacio pet trica, a sa nekoliko vezanih izdiktirao je ritam u trćeem periodu. 14 poena ubacio je Rid uz devet skokova.

Kod Mornara koji je u drugom poluvremenu dao samo 28 poena, najefikasniji Nidam sa 13, 12 je ubacio Smit, 11 Vranješ.