Budućnost Voli od spektakularnog preokreta do poraza
18.05.2021

Košarkaši Budućnosti Voli poraženi su od Crvene Zvezde 85:79 u drugom meču finala plej ofa ABA lige.

Beograđani su i u drugom meču odbranili domaći teren i stigli na pobjedu od titule.

Večeras je bila spektakularna utakmica, puna preokreta, uspona i padova.

Zvezda je u prvoj četvrtini izgledala savršeno, nije Budućnost imala nikakvu šansu, pa su domaći vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti.

Zvezdina prednost je išla do 20 poena - 37:17.

Podgoričani su do odmora spustili zaostatak na 14 poena i to je bila uvertira za fenomenalan treći period.

Danilo Nikolić je uzeo loptu i počeo da rešeta. Sam je pokrenuo ekipu i nosio je do čak 29:8 u trećem kvartalu za potpuni preokret.

Imao je naš sastav i plus 9, međutim tu je stao.

Zvezda je smogla snagu da se vrati i na kraju da posljednju četvrtinu na krilima Dobrića dobije 22:9 i preokrene.

Ognjen Dobrić je predvodio Zvezdu sa 27 poena, 15 je ubacio Noko.

Danilo Nikolić je meč završio sa 26 poena i osam skokova, 14 poena Kobsa, po 12 Ivanovića i Edžima.