Budućnost Voli ogromnim preokretom izborila peti meč u finalu
24.05.2021

Budućnost Voli je izborila odlučujući peti meč finala ABA lige.

Naš sastav je čitav meč jurio zaostatak i uprkos svim problemima nije se predao i pobijedio je 81:80 i poravnao na 2:2.

Problema je bilo dosta, šut je potpuno stao, "plavo-bijeli" su promašivali bacanja, trojke nijesu mogli da pogode i samo su ih srce, hrabrost i borba držali u meču.

Zvezda je vodila 39 minuta, imala u prvom dijelu 12 poena prednosti, u posljednjoj četvrtini plus 10.

Budućnost Voli je odigrala drugo poluvrijeme gotovo čitavo bez povrijeđenog Vilija Rida.

Ipak dobila je Zorana Nikolića.

Reprezentativni centar preuzeo je ulogu Rida, odigrao vrhunski. U oba smjera radio prave stvari i na kraju pogodio oba slobodna bacanja za 80:80.

Poslije nove dobre odbrane, Kobs je na sedam sekundi prije kraja pogodio jedno bacanje.

Nakon tajm auta gostiju Lojd, pa Davidovac su promašili.

Titula će se odlučiti u petak u Beogradu.

Budućnost su do pobjede predvodili Kobs sa 23, Mitrović sa 13 i Zoran Nikolić sa 10 poena.

U ekipi Crvene zvezde istakli su se Lojd sa 23, Dobrić sa 13 i Noko sa 12 poena.