Hrabra Budućnost Voli izgubila majstoricu u Beogradu, Zvezda šampion
28.05.2021

Košarkaši Budućnosti Voli izgubili su finale ABA lige.

Podgoričani su u majstorici regionalnog takmičenja poraženi u Beogradu od Crvene Zvezde 67:60.

Borben meč presudili su promašaji iz otvorenih pozicija našeg tima kada su imali šansu da priđu na posjed zaostatka u finišu posljednje četvrtine.

"Plavo-bijeli" su vrlo hrabro ušli u duel, uprkos paklenoj atmosferi Pionira, mirno je igrao naš sastav.

Trojkom inspirisanog Kobsa stigao je do 11:8.

Dejan Radonjić je pozvao tajm aut, a nakon njega Zvezda je serijom 7:0 preokrenula i vođstvo više nije ispuštala.

Budućnost Voli nije dozvolila rivalu da se odlijepi, bila je u igri do posljednjeg minuta.

Tokom prvog poluvremena, maksimalna prednost bila je 7 poena u korist domaćih. Slično je bilo i u nastavku, Zvezda je znala da se odlijepi, najviše do plus sedam, a onda se Budućnost Voli po pravilu sjajno vraćala.

U 29. minutu prišli su na 51:49, a nakon tri perioda bilo je 53:49.

Podgoričani su na startu posljednje četvrtine ušli u vrlo težak napadački momenat. Promašivali su otvorene šuteve, pa je Zvezda poenima Simonovića i Noka otišla na 60:51.

Budućnost Voli se međutim vratila, trojkom Dela Valea, poenima Mitrovića prišla na minus pet i tu je promašila nekoliko otvorenih šuteva za potpuni egal.

Zvezda je promašaje kaznila i trojkom Lojda riješila pitanje pobjednika.

Džastin Kobs je ofanzivno bio ubjedljivo najbolji kod Budućnosti (nije igrao povrijeđeni Rid) sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije.

Po osam poena upisali su Ivanović, Mitrović i Zoran Nikolić.

Lendri Noko ubacio je 17 poena, ali i uhvatio 12 lopti, Lojd je dodao 15, a Dobrić 12 poena.