12.06.2021

Košarkaši Budućnosti Voli poveli su 2:0 u finalnoj seriji plej ofa I A MCKL.

Podgoričani su slavili u drugom meču u Baru 80:73.

Duel u Topolici bio je daleko neizvjesniji nego prvi koji je igran u Morači.

Barani su pružili mnogo jači otpor, bili u igri do posljednjih 30 sekundi. Iskoristili su lošu šutersku noć rivala i bili konstantno u egalu.

Podgoričani su vodili u većem dijelu prvog poluvremena, ali nijednom preko sedam poena razlike.

Sa druge strane Mornar je, uprkos povredi najboljeg igrača u plej ofu Nemanje Vranješa, uspio da u finišu treće četvrtine stekne maksimalnih 10 poena viška 55-45.

Budućnost Voli se vratila već do kraja trećeg perioda, ali se igralo koš za koš sve do posljednjeg minuta.

Mornar je imao napad na 73:75, smatrali su da je faul bio na Jeremiću, a nakon protesta i nekoliko tehničkih grešaka, Dela Vale je sa penala riješio pitanje pobjednika.

Budućnost Voli je do pobjede sa 20 poena vodio Dela Vale, Zoran Nikolić je dodao 18 poena uz devet skokova.

Pored toga što su ostali bez Vranješa koji je bio najefikasniji igrač domaćeg tima sa 18 poena uz osam skokova, Barani su bili i bez pomoći Gordića noćas, a 16 poena ubacio je Živanović, 14 Aleksandar Lazić.

Treći meč igra se u ponedjeljak u Morači od 20 sati i 30 minuta. Finale se igra do tri pobjede.