Šampion Evrope prejak, košarkašice Crne Gore zaustavljene u osmini finala
21.06.2021

Naša ženska košarkaška reprezentacija nastup na Eurobasketu završila je u osmini finala.

Naš sastav je poražen od domaćina šampionata i aktuelnog prvaka Španije 78:51.

Samo deset minuta naš tim je uspio da bude u egalu, ali baš je finiš prve četvrtine odredio dalji tok meča.

Kod rezultata 23:18 za Španiju, naš sastav je imao napad, faulom je zaustavljena Milica Jovanović. Umjesto dva slobodna bacanja sudije su pustile igru i omogućile domaćima da praktično uz zvuk sirene trojkom se odlijepe na plus 8. U toj četvrtini suđeno nam je šest faulova, rivalu dva, a izvela je Španija devet bacanja mi nijedno.

U nastavku meča naše su napravile dosta grešaka, imale nekoliko izgubjenih lopti u prenosu. Španija se rastrčala, brzo stigla do dvocifrene prednosti, na odmor se otišlo uz rezultat 45:27.

Nastavak je nakon svega bio samo formalnost, a naše košarkašice u Valensiji su dale maksimum i ostvarile cilj plasmanom u drugu fazu.

Tri igračice su u našem timu upisale po 10 pogodaka – Jelena Dubljević, Markiša Getling i Milica Jovanović.

Crna Gora je u grupi savladala Grčku, a poražena je u mečevima sa Italijom i Srbijom.

Španija je tako zakazala četvrtfinalni duel sa Srbijom.