Pobjede gostiju na Cetinju i u Rožajama
31.10.2021

Gosti su se radovali pobjedama u subotnja dva meča I A MCKL.

Sutjeska je dobila derbi na Cetinju protiv Lovćena 1947 79:75.

Domaći su bolje otvorili meč imali i osam poena prednosti u prvoj četvrtini, međutim u nastavku je nikšićki sastav bio bolji u neizvjesnom meču.

Sutjeska je bila u prednosti u većem dijelu drugog poluvremena i stigla je do trijumfa.

Vladimir Tomašević je za pobjednike dao 22 poena uz pet skokova. Radosav Spasojević i Jovan Vojinović dodali su po devet poena.

Petar Kusovac na drugoj strani 19 poena, Klerens 14 uz 10 skokova, Marko Mugoša 12 poena.

Jedinstvo 1950 je u drugom meču slavilo na gostovanju Ibru 78:66, pa bjelopoljski sastav ima maksimalan učinak nakon dvije runde.

Nenad Vuković je dominirao sa 34 poena za 40 minuta na parketu.

Na putu ka pobjedi pomoć je dobio preko Jura Brajkovića i Marka Mijovića koji su dodali po 15 poena.

U ekipi Ibra koja ima polovičan učinak nakon dva kola najefikaniji Vasilije Knežević sa 18, Sedin Karavdić sa 15 i Armin Kalić sa 11 poena.