Teodo dobio derbi, Ibar se radovao u Danilovgradu
21.11.2021

Košarkaši Teoda poslije velike drame pobijedili su Sutjesku 76:72 u derbiju 5. kola I A MCKL.

Tivćani su se radovali poslije čak dva pordužetka.

58:58 bilo je poslije 40 minuta, a ponovo neriješeno i to 66:66 nakon prvog produžetka.

Teodo je imao najveću prednost tokom meča od čak 14 poena - 28:14.

Sutjeska je najviše imala plus tri i moglo je to da bude presudno, pošto je vodila 58:55.

Ipak Nikšićani su u posljednjem minutu regularnog dijela ostali bez poena, a Vučićević je dao dva poena, a Marinović pogodio jedno od dva bacanja za poravnanje.

Gotovo preslikana bila je i završnica nakon prvih dodatnih pet minuta, kada je gost ispustio 66:63, da bi u drugom produžetku Teodo konačno ovjerio pobjedu.

Goran Vučićević je sa 23 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, Miloš Krivokapić i Kristijan Bredford dodali su po 12 poena, 10 Boris Jeknić.

Kod Sutjeske 14 poena Radosava Spasojevića, 12 Miloša Vujovića, po 10 su dali Ilija Varajić i Miloš Koprivica.

Teodo ima skor 2-3, Sutjeska 2:2 uz meč manje, baš kao i Ibar sa kojim je i čeka meč.

Tim iz Rožaja slavio je na gostovanju Danilovgradu 83:78.

Domaći nijednom nijesu vodili na ovom meču, ipak često su bili blizu da uhvate potpuni egal, ali im to nije pošlo za rukom.

Nemanja Simović je predvodio Ibar sa 20 poena, 19 uz 11 skokova imao je Vasilije Knežević, a identičan i poenterski i skakački učinak ostvario je i Marko Ljuljić.

U redovima Danilovgrada sjajno izdanje Vasilija Jovovića koji je uz 28 poena dodao i sedam asistencija. 23 poena dodao je Filip Gardašević, 15 Nikola Tončić.

Danilovgrad ima skor 1-4.