Budućnost Voli na korak do titule
03.06.2022

Košarkaši Budućnosti Voli samo pobjeda dijeli od titule šampiona Crne Gore.

Podgoričani su pred svojim navjiačima pobijedili Mornar Barsko zlato u meču broj tri, pa imaju prednost od 2:1.

"Plavi" su uspjeli u drugoj polovini posljednje četvrtine da riješe ovaj susret, iako je Mornar opet pružio vrlo jak otpor.

Izjednačeno je bilo prvo poluvrijeme, Budućnost ga je dobila 47:45. Imali su domaći do sedam poena prednosti u prvom djielu, a na drugoj strani Mornar je najviše vodio sa tri poena viška.

Na startu trećeg perioda serijom 11:0 stigao je Džikićev tim i do prve dvocifrene prednosti. Ipak Pavićevićevi momci su vezali takođe 11 poena i u finišu perioda prišli na 64:62.

Mornar je imao snage da vezanim trojkama Jeremića odbije napad domaćih sredinom posljednjeg perioda, ali je onda Tarolis vezao nekoliko sjajnih napadačkih i defanzivnih reakcija i omogućio je svojoj ekipi mirnu završnicu.

Kobs je sa 17 poena predvodio pobjednike, 13 poena dodao je Drobnjak, po 12 su ubacili Barović i Tarolis, 10 Suad Šehović.

Kod Mornara 23 poena Jeremića, 11 Mihailovića.

Četvrti meč igra se u Topolici u nedjelju od 18 sati.

Uoči večerašnjeg meča uručeno je priznanje najboljem košarkašu regularnog dijela sezone I A MCKL.

U izboru kapitena i trenera prvoligaša to priznanje dobio je Markus Klarens. Umjesto košarkaša koji je igrao za Lovćen tokom ove sezone, priznanje je primio trener cetinjskog kluba Petar Jovanović, a uručio je bivši košarkaš Nikola Bulatović.