Mornar Barsko zlato od -22 izborio majstoricu, u srijedu odluka o prvaku
05.06.2022

Majstorica će odlučiti prvaka Crne Gore u košarci za ovu sezonu.

Košarkaši Mornara Barsko zlato pobijedili su u četvrtom meču Budućnost Voli 78:71 i poravnali u seriji na 2:2.

Pravo čudo napravili su Barani pošto su se vratili iz ogromnog minusa protiv ekipe koja je potpuno kontrolisala dešavanja na terenu.

Podgoričani su sjajno počeli duel u Topolici i najavili da bi mogli riješiti sve večeras.

Izuzetno napadačko veče gostiju u prvom poluvremenu donijelo im je 48 poena poslije 17 mintua i prednost od čak 22 poena. Tome je kumovala serija od čak 16:1.

Mornar je međutim završna tri minuta druge četvrtine odigrao sjajno, napravio seriju 13:0 i već tu najavio povratak.

Već polovinom treće četvrtine prednost se istopila na samo pet poena.

Ipak gosti su uspjeli još jednom da pobjegnu na dvocifren višak - 62:50.

Domaći su malo po malo topili zaostatak i konačno poslije 35 minuta preokrenuli.

Ukupno su napravili seriju 8:0, za 72:66 i tu su prelomili meč.

Šehović je sa 17 poena bio najefikasniji u Mornaru, Jeremić je postigao 15, Mihailović 14, a Mićović 13…

Kod Budućnosti, po 12 su upisali Kobs i Barović.

Majstorica je u Morači u srijedu od 18 sati.